Прийнято за основу проєкт Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії"

12 Листопада 2019, 17:01
Новини Електроенергетика

Законопроєктом передбачається

- законодавчо врегулювати механізм виконання спеціальних обов’язків із купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом,

- недопущення неконтрольованого зростання цін на електричну енергію внаслідок відсутності ефективної конкуренції,

-  забезпечити теплопостачання споживачів в опалювальний період шляхом врегулювання питання роботи ТЕЦ в новому ринку електричної енергії.

Міністр Олексій Оржель  наголосив, що законопроєкт дає можливість встановити тарифи для ТЕЦ, які вже розпочали опалювальний період, та  передбачає важливі елементи, необхідні на ринку електроенергії. 

 «Законопроєкт дає можливість виключити дефіцит на ринку електричної енергії», - наголосив Міністр.

Законопроектом, з метою недопущення неконтрольованого зростання ціни на електроенергію, пропонується на період до 01 липня 2023 року надати право Регулятору встановлювати граничні ціни на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому  ринку та балансуючому ринку для кожної торгової зони.

Прийняття законопроекту необхідне також з огляду на те, що питання роботи ТЕЦ у новому ринку електроенергії на сьогодні залишається проблемним з початком осінньо-зимового періоду. Більшість ТЕЦ є неконкурентоспроможними.

Водночас у багатьох містах ТЕЦ є основним джерелом теплової енергії для споживачів. Тому з метою забезпечення належного рівня теплопостачання протягом осінньо-зимового періоду, законопроектом надається право Регулятору тимчасово, на період до 1 квітня 2020 року, встановлювати тариф на відпуск електричної енергії виробникам, що здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях, у випадках,  передбачених рішенням Кабінету Міністрів України про покладання спеціальних обов’язків (ПСО).

Також з метою подолання штучно створеного дефіциту на ринку «на добу наперед», законопроектом надається право Регулятору приймати рішення про обов’язковість подання виробниками пропозицій (заявок) на продаж електричної енергії на ринку «на добу наперед».

Зокрема, законопроектом пропонується додати положення, якими передбачено спрямування гарантованим покупцем різниці між доходами та витратами, що виникла під час виконання ним спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії, на забезпечення покриття власних економічно обґрунтованих витрат на виконання спеціальних обов’язків із купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом та за аукціонною ціною.

Зазначені положення не передбачені діючою редакцією Закону України «Про ринок електричної енергії», яким регулюються правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, а також відносини, пов’язані з купівлею-продажем та постачанням електричної енергії.

Проект Закону зареєстровано за №2233.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67031

За темами