Мінекоенерго продовжує розгляд програм розвитку державних вугільних підприємств

29 Листопада 2019, 19:04
Новини Вугільна промисловість Реформування вугільної галузі

26, 27, 28 та 29 листопада в міністерстві продовжувався прийом державних підприємств вугільної галузі та розгляд програм їх виробничо-господарської діяльності. Під час зустрічей була заслухана інформація підприємств ДП «Первомайськвугілля», ПАТ «Лисичанськвугілля», ПАТ «Шахта «Надія» та ДП «Волиньвугілля». 

Наради відбуваються на виконання доручення Прем’єр-міністра України О.Гончарука. Їх мета – детально дослідити ситуацію на кожному конкретному підприємстві та обговорити перспективи подальшого розвитку підприємств державного сектору вугледобувної галузі України. 

Підсумкові наради очолив заступник Міністра енергетики та захисту довкілля Станіслав Ковалевський. Також у них взяли участь народні депутати України Сергій Вельможний, Володимир Мороз, Олександр Сухов, голова ЦК «Профспілки працівників вугільної промисловості України» (ППВПУ) Віктор Турманов та його заступник Андрій Зимін, представники первинних галузевих профспілкових організацій. В обговоренні брали участь керівники галузевих інститутів «УкрНДІвуглевидобування» та «УкрНДІпроект», ДП «Укрвуглеякість» та ДП «Держвуглепостач», департаментів ПЕК Луганської Львівської та Волинської обласних державних адміністрацій, представники Департаменту вугільнопромислового комплексу. 

Станіслав Ковалевський відзначив кризову ситуацію, в якій перебуває вугільна галузь України. «Галузь працює без грошей, без електроенергії, майже без реалізації вугілля, зарплата виплачується із затримками. Уряд поставив завдання розібратися з цією ситуацією та знайти ефективні шляхи виходу з неї», - підкреслив він. 

Зокрема, ДП «Первомайськвугілля» (Луганська обл.) є хронічно дотаційним та збитковим. Його основними проблемами є застаріле обладнання, що не модернізувалося більше 30 років, постійне зниження видобутку вугілля та висока собівартість. 

Подібна ситуація склалася і на ПАТ «Лисичанськвугілля (Луганська обл.). Собівартість видобутої тонни вугілля на підприємстві знаходиться на рівні 12-15 тис. грн., що в 4-5 разів більше за ціну на ринку. 

Стосовно ДП «Волиньвугілля» (Волинська обл.), заступник голови ЦК «Профспілки працівників вугільної промисловості України» Андрій Зимін підкреслив неможливість нормальної роботи шахт об’єднання через відсутність необхідної кількості кваліфікованих працівників для роботи в очисних вибоях. З 1200 робітників ДП 1100 – працюють під землею. Але тільки 113 з них є гірниками-ГРОВами – тобто людьми, які безпосередньо видобувають вугілля. 

Винятком із загальної ситуації є робота ПАТ «Шахта «Надія» (Львівська обл.). Підприємство працює стабільно. З 2003 року шахта не отримує фінансування з держбюджету. Всі витрати на виробництво та заробітну плату покриваються за рахунок коштів, отриманих від реалізації вугільної продукції. Такі показники – результат ефективної роботи керівництва шахти. 

Залишається невирішеним питання шахти-довгобуда №10 «Нововолинська». Цей об’єкт будується з 1988 року і тільки його утримання коштує державі близько 70 млн. грн. на рік. Але в Державному бюджеті на 2020 рік кошти на його добудову або утримання не передбачені. Тому питання подальшої долі цього підприємства потребує окремої уваги.

Наради з розгляду програм виробничо-господарської діяльності державних підприємств вугільної галузі триватимуть на наступному тижні до 4 грудня.

За темами