Розглянули програму діяльності державного підприємства "Торецьквугілля"

4 Грудня 2019, 21:01
Новини Вугільна промисловість Реформування вугільної галузі

Сьогодні, 4 грудня, під головуванням заступника Міністра енергетики та захисту довкілля Станіслава Ковалевського відбулася нарада з розгляду програми виробничо-господарської діяльності Державного підприємства «Торецьквугілля».

Як доповів генеральний директор ДП «Торецьквугілля» Володимир Юхименко, державне підприємство працює у надскладних умовах – фактично виживає. Головний негативний фактор полягає в тому, що відокремлені 2 підрозділи (шахти «Торецька» та «Центральна») розташовані безпосередньо на лінії зіткнення, фактично в зоні бойових дій. Крім того, складні геологічні умови обумовлюють високу собівартість продукції.

ДП «Торецьквугілля» - єдине у державному секторі вугільної галузі підприємство, що видобуває коксівне вугілля. Але незважаючи на це, головною проблемою підприємства є постійні перебої з реалізацією видобутого вугілля. З березня 2019 року на складі накопичено 85 тис. тонн вугілля на суму близько 160 млн грн. У результаті: загальний фінансовий результат від виробничої діяльності підприємства за підсумками 2019 очікується на рівні 520 млн грн збитків. У 2020 році збиток ДП «Торецьквугілля» прогнозується на рівні 314,6 млн грн. 

Народні депутати України у виступах підкреслили готовність підключитися до вирішення проблеми та допомогти з пошуком ринків збуту для вугілля, видобутого ДП «Торецьквугілля». А у разі потреби  підтримати законопроекти щодо виведення  вугільної галузі з кризи.

Заступник Міністра Станіслав Ковалевський акцентував на тому, що Мінекоенерго глибоко розуміє потреби шахтарів та буде розробляти комплекс заходів з реформування державного сектору вугільної галузі.

«Враховуючи обмеженість фінансових ресурсів державного бюджету, постійно дотувати шахти неможливо. Тому ми повинні знайти такі компромісні рішення, щоб зменшити навантаження на бюджет з одного боку, а з іншого – зрозуміти перспективи розвитку вугільної галузі на наступні роки», - сказав Станіслав Ковалевський. 

У нараді взяли участь народні депутати України Наталія Королевська та Валерій Гнатенко, керівники ДП «Торецьквугілля», голова ЦК Профспілки працівників вугільної промисловості України (ППВПУ) Віктор Турманов та його заступник Андрій Зимін, представники первинних галузевих профспілкових організацій. Також у обговоренні взяли участь представники галузевих інститутів «УкрНДІвуглезбагачення», «УкрНДІпроект», ДП «Укрвуглеякість» та ДП «Держвуглепостач».

Нагадаємо, що наради з розгляду програм виробничо-господарської діяльності державних вугледобувних підприємств відбуваються на виконання доручення Прем’єр-міністра України О. Гончарука. Їх мета – детально дослідити ситуацію на кожному конкретному державному підприємстві та обговорити перспективи подальшого розвитку підприємств державного сектору вугледобувної галузі України.

За темами