Уряд прийняв рішення, які сприятимуть зменшенню незаконного обігу деревини

5 Грудня 2019, 18:17
Події

Єдиний електронний облік деревини та запуск електронних аукціонів з продажу окремих партій необробленої деревини через платформу «PROZORRO.Продажі» сприятимуть зменшенню незаконно заготовленої деревини та наблизять діяльність лісокористувачів і деревообробників до європейських стандартів.

4 грудня на засіданні Уряду прийнято дві постанови «Про реалізацію пілотного проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу окремих партій необробленої деревини» та «Про затвердження Порядку проведення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених».

Що пропонують ці постанови?

1.  Постанова «Про реалізацію пілотного проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу окремих партій необробленої деревини»

Реалізація  лісоматеріалів на українському ринку з використанням сучасних електронних сервісів, забезпечить належні обсяги продажів за надійною і відкритою процедурою та на конкурентних умовах.

Це, у свою чергу, дозволить знизити корупційні ризики та збільшить надходження до бюджету.

Пілотний проект з продажу деревини через е-аукціони, триватиме один рік – з квітня 2020 до квітня 2021 року.

2. Постанова «Про затвердження Порядку проведення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених».

Здійснення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених дозволить зменшити обіг незаконно заготовленої деревини на внутрішньому ринку, запобігти незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів за межі країни та наблизити діяльність вітчизняних лісокористувачів і деревообробників до європейських стандартів у сфері раціонального використання і збереження лісових ресурсів.

Порядок визначає механізм проведення такого моніторингу на основі систематизації та узагальнення інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини за допомогою  інструментів електронного обліку.

Передбачається обов’язкове ведення електронного обліку деревини всіма лісокористувачами України.

За темами