Визначили першочергові завдання для ліквідації наслідків шкідливого виробництва на заводі «Радикал»

10 Грудня 2019, 17:28
Новини

Щоб ліквідувати забруднення внаслідок шкідливого виробництва на заводі «Радикал», після закриття якого залишилися значні обсяги ртуті, заступник Міністра енергетики та захисту довкілля Роман Абрамовський спільно з головою профільного комітету ВР, іншими народними депутатами та представниками КМДА проінспектував територію заводу.

Провівши виміри випаровування ртуті, отримали показник перевищення норми від 4-х до 16-ти разів на різних ділянках. Улітку показник сягає - до 40 разів. Забруднена територія не огороджена і не перебуває під охороною. Поруч збудували два житлових будинки, ще одну будівлю перебудовують під житло. 

«Першочергове завдання на сьогодні - закрити периметр та обмежити доступ людей до майданчика колишнього гідролізного цеху. Наступного тижня ми домовились зустрітися з депутатами та знайти шляхи розв’язання цієї екологічної проблеми», - зазначив Роман Абрамовський. 

Крім того, він повідомив, що КМДА розпочинає роботу над проєктом із демеркуризації заводу «Радикал». Кошти виділено із бюджету міста. Надалі планується провести відкриті торги із залученням до участі міжнародних організацій, що спеціалізуються на побідних проектах.

Також, за його словами, міністерство підготує усі необхідні документи, щоб прискорити приєднання до  Мінаматської конвенції про ртуть.

Нагадаємо, що завод «Радикал» розташований у  Дніпровському районі Києва. У радянські часи тут був засекречений військовий об‘єкт, за стінами якого виготовляли телескопи до підводних суден. Тепер ця територія нагадує могильник небезпечних речовин. Йдеться про 200 тис. тонн забруднених будівельних конструкцій та ґрунтів.

У липні 1996 року роботу підприємства зупинили, але з порушенням норм виведення потужностей експлуатації. Залишки хімічних речовин не вивезли з підприємства.

У 2012- 2013 роках із заводу «Радикал» уже вивозили заражену землю. Тоді  з території забрали близько 93-х тонн хлоровмісних токсичних відходів.

За темами