Міністерства України та Молдови підписали Меморандум в енергетичній сфері

13 Грудня 2019, 11:27
Новини Міжнародна діяльність Євроінтеграція

Заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України з питань європейської інтеграції Костянтин Чижик взяв участь у 17-му засіданні Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства, яке відбулося 13 грудня 2019 року в   м. Кишинів (Республіка Молдова). Це основний захід у рамках діяльності Енергетичного Співтовариства, який проводиться щорічно з метою формування узгодженої політики у сфері енергетики. В цьому році зазначений захід відбувся разом з  55-им засіданням Постійної групи високого рівня Енергетичного Співтовариства.

Державами-учасницями розглянуто ряд питань, зокрема: щорічний звіт роботи Секретаріату Енергетичного Співтовариства, рекомендації для загальної політики щодо цілей до 2030 року та кліматичної нейтральності для Енергетичного Співтовариства і його Договірних Сторін.

Заступник Міністра спільно з  Я. Копачем, директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства, А. Усатим, Міністром економіки та інфраструктури Республіки Молдова, та Анною-Шарлоттою Борновілль, представником Європейської Комісії, обговорили питання безпеки постачання газу та співробітництва країн в цій сфері.

У рамках заходу було підписано Меморандум про взаєморозуміння в сфері безпеки постачання газу між міністерствами України та Молдови.

Костянтин Чижик зазначив: «Меморандум закріпив намір двох міністерств щодо створення діалогу та взаємодопомоги між державами під час постачання газу, усунення та попередження серйозних порушень в енергетичних мережах, а також ефективного запобігання та пом’якшення перебоїв у постачанні природного газу, зокрема до захищених споживачів обох держав, що розташовані у прикордонній зоні».

За темами