Міжвідомча комісія встановить причини забруднення Оріхуватських ставків у Голосіївському парку

13 Січня 2020, 20:46
Новини Біобезпека Охорона земель

З метою встановлення причин скидів невідомих забруднюючих речовин до Оріхуватських ставків Національного природного парку «Голосіївський», що зафіксовані 2,8 та 12 січня цього року, 13 січня  проведено нараду  в Голосіївській районній у місті Києві державній адміністрації.

На нараді зазначено, що починаючи з липня 2019 року зафіксовано 22 скиди забруднень. «Такі скиди спостерігаються щомісяця», - наголошує й директор Національного природного парку «Голосіївський» В. Потапенко.  Для встановлення винуватців необхідне розширене дослідження проб води, яке б проводили сертифіковані лабораторії, -  за різними показниками (токсичність, хімічне, бактеріальне забруднення тощо). Для цього балансоутримувач  має укласти договори із відповідними лабораторіями.

За підсумками наради дано доручення:

- Оновити склад міжвідомчої комісії при Голосіївській РДА з вивчення причин забруднення води в Оріхуватських ставках та залучити громадськість до участі в її роботі;

- Звернутися до Київської міської державної адміністрації щодо спільного врегулювання проблем Національного природного парку «Голосіївський»;

-  Вирішити питання щодо залучення сертифікованих лабораторій до проведення дослідження проб води Оріхуватських ставків;

- Провести роз’яснювальну роботу та попередити суб’єктів господарської діяльності Голосіївського району  про кримінальну відповідальність за порушення природоохоронного законодавства.

Учасники наради підкреслювали, що враховуючи статус території Національного природного парку, яка є особливо цінною, потрібно посилити відповідальність за незаконні врізання та скидання стічних вод, які шкодять довкіллю. Річка Оріхуватка, яка колись була чистою і прозорою, наразі також забруднена. Наголошували про те, що проблема має вирішуватися на рівні міста, щоб виявити усі точки скидання стічних вод як промислових підприємств, так і житлових будинків.

Слід зазначити, що такі скиди спостерігалися і влітку  минулого року, що призвело до загибелі значної кількості риби в ставках.  Було створено комісію, яка проводила розслідування причин забруднення. Комунальники перевірили найбільш імовірні місця можливого скиду. Також було  взято проби води та в результаті проведених аналізів встановлено перевищення вмісту заліза на 17%. За фактом скидання стічних вод порушено кримінальну справу.

Також ішлося про використання сучасної техніки для вивчення проб води, потребу налагодження постійного моніторингу стану водойми, спільного оперативного реагування Нацполіції та Держекоінспекції на повідомлення про забруднення води.

На нараді порушено й інші важливі питання. Зокрема, прискорення вирішення питань встановлення меж Національного природного парку «Голосіївський» із залучення  профільного Комітету Верховної Ради України. «На сьогодні з боку Мінекоенерго станом на кінець 2019 року повністю  профінансовано заходи щодо встановлення меж  парку», - підкреслив заступник директора Департаменту заповідної справи – начальник відділу організації діяльності установ природно-заповідного фонду Сергій Матвєєв.

У нараді взяли участь представники Мінекоенерго, Голова підкомітету з питань поводження з побутовими відходами Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг  Юрченко О.М.,  представники Нацполіції, ДСНС, КМДА, КП УЗН «Голосіївський», ПрАТ Київводоканал».

За темами