Законопроєкт про обмеження обігу пластикових пакетів Комітет ВРУ розгляне в другому читанні сьогодні

5 Лютого 2020, 09:15
Новини

Обмеження обігу пластикових пакетів важливе для зменшення впливу на довкілля.

Згідно з порядком денним 5 лютого відбудуться комітетські слухання  Проєкту Закону № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» (у другому читанні).

Мінекоенерго підтримує зазначений законопроєкт та послідовно виступає за обмеження використання  пластику.

«Маю  сподівання і закликаю депутатів підтримати цей законопроєкт. Це буде ознакою того, що ми є цивілізованою країною», - заявив Міністр енергетики та захисту довкілля. При цьому зауважив, що таке рішення повернеться сторицею здоров’ям для нас і наших дітей.

«Обмеження обігу пластикових пакетів є першою стадією ієрархії поводження з відходами, адже запобігатиме їх утворенню, відтак, законопроєкт пропонує усунення не наслідків, а причини утворення проблеми», - наголошує О. Оржель.

Також додав що наступним кроком стане заборона одноразового пластику. Це той одноразовий посуд, який ми використовуємо. «Дуже важливо підтримати і цю ініціативу, бо  тверді побутові відходи, які ми в результаті отримаємо,  важко утилізувати. Поки в нас немає сучасних переробних заводів, де нема  викидів, поки немає якісних і правильних полігонів, нам краще запобігати утворенню великої кількості відходів – це буде набагато ефективніше», — пояснив Міністр.

Нагадаємо, нещодавно Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель звернувся до депутатів профільного Комітету з проханням  пришвидшити розгляд зазначеного законопроєкту, який з 12 листопада перебуває у Комітеті на розгляді до другого читання.

У листі Міністр звернув увагу на важливість якнайшвидшого прийняття законопроекту з огляду на швидкі темпи забруднення пластиком довкілля та збільшення територій сміттєзвалищ. 

Парламент прийняв  за основу зазначений законопароєкт  ще 12 листопада минулого року, після чого він перебуває на розгляді в Комітеті.

Законопроєкт  визначає правові і організаційні основи обігу пластикових пакетів, регулює відносини, що виникають при розповсюдженні пластикових пакетів на території України.

 У разі прийняття цього законопроєкту в супермаркетах та закладах громадського харчування буде заборонено поширювати або пропонувати надлегкі і легкі пластикові пакети.

 При цьому під обмеження не підпадають біорозкладні пластикові пакети з відповідним маркуванням та пластикові пакети, обмежені розміром, які використовуються для пакування свіжого м'яса і риби.

За темами