Мінекоенерго обговорило із зацікавленими сторонами доопрацьований проект Концепції "зеленого" енергетичного переходу України до 2050 року

4 Березня 2020, 08:30
Новини

21 лютого 2020 року під час круглого столу за участю Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля та заступника Міністра енергетики та захисту довкілля України Сергія Масліченка було представлено та обговорено із зацікавленими сторонами доопрацьований проект Концепції "зеленого" енергетичного переходу України до 2050 року. 

“Концепція є довгостроковим документом і носить системний міжгалузевий характер, задаючи орієнтири розвитку та впливаючи на всі сектори економіки. Тому ми ставили за мету зробити процес її формування максимально прозорим та інклюзивним”, - зазначив Міністр.

Зокрема було проведено 4 фокус групи із зацікавленими сторонами:

17.01.2020 – Урядові  установи;

24.01.2020 – Бізнес-спільнота;

29.01.2020 – Громадськість;

11.02.2020 – Правники.

На кожній з фокус-груп представникам зацікавлених сторін було презентовано проект Концепції та результати економіко-математичного моделювання, які враховувались при розробці документу. Зауваження та пропозиції, висловлені в ході фахових дискусій, враховувались при доопрацюванні проекту Концепції.

Проект Концепції був також опублікований на сайті Мінекоенерго 21 січня 2020 року для отримання письмового зворотного зв'язку.

У результаті публічного обговорення проекту Концепції, Міністерство отримало 151 пропозицію від 33-х зацікавлених сторін. Систематизація отриманих зауважень та пропозицій дозволяє визначити ключові змістові блоки, яким має бути приділена особлива увага, а саме:

• Моделювання;

• Балансування ВДЕ в енергосистемі;

• Розвиток технічної інфраструктури;

• Розвиток та підтримка окремих видів генерації;

• Підтримка внутрішнього продукування інновацій;

• Соціальна прийнятність "зеленого" енергетичного переходу;

• Фінансове, фіскальне забезпечення та механізми стимулювання інвестицій.

Під час обробки пропозицій зацікавлених сторін, 40% було враховано повністю або частково; 46% буде враховано у документах нижчого рівня та суміжних документах (зокрема і тих пропозицій, що були враховані в проекті Концепції); 23% може бути враховано у документах нижчого рівня та суміжних документах; 1% не враховано.

З доопрацьованою Концепцією «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 можна ознайомитись за посиланням: концепція 

За темами