Співпраця з Німецько-українським агрополітичним діалогом у сфері адаптації до зміни клімату

11 Березня 2020, 15:49
Новини Зміна клімату та озоновий шар

Співпраця з Німецько-українським агрополітичним діалогом (АПД) розпочалася у 2019 році з метою надання консультативної підтримки відповідним державним інституціям з врахуванням німецького досвіду та налагодження міжсекторального діалогу між зацікавленими сторонами у галузі кліматичної та аграрної політики. Фінальною метою співпраці визначено розробку та імплементацію Стратегії запобігання та адаптації до зміни клімату сільського, лісового, мисливського та рибного господарств України до 2030 року (далі - Стратегія). Докладно про проєкт із першоджерела можна дізнатися за посиланням: https://apd-ukraine.de/ua/klimat/zuspricht-robochoi-grupy

Задля досягнення поставлених цілей в рамках проєкту було створено Робочу групу (далі - РГ), до складу якої увійшли представники АПД, Мінекоенерго, Мінагрополітики, Держлісагентства, Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, а також представники аграрних бізнес-асоціацій, наукових установ та екологічних організацій.

Було проведено ряд засідань РГ, на яких розглянуто поточну ситуацію та отримано коментарі та пропозиції до проєкту Стратегії від німецької сторони. На рівні робочої групи робота над Стратегією завершилася і проєкт документу передано на розгляд профільних міністерств.

Також представники РГ мали можливість взяти участь у інформаційній поїздці до Німеччини на тему: «Зміна клімату та адаптація до зміни клімату в сільському, лісовому та рибному господарстві», головною метою якої було інформування щодо «Розробки та впровадження заходів з адаптації до зміни клімату на федеральному рівні Німеччини, на рівні федеральних земель та регіональних управлінь сільського господарства», а також «Моніторингу проявів зміни клімату та наслідків для сільського, лісового, рибного господарства».

Проміжним результатом роботи РГ є низка підготовлених аналітичних документів, що розроблялися з метою оцінки інтеграції кліматичної та аграрної політики України, виявлення прогалин та розробки рекомендацій для їх усунення, аналізу зацікавлених сторін, а також аналізу ефективності механізмів імплементації стратегії на локальному рівні на основі міжнародного досвіду (case studies) та напрацювання рекомендацій для України.

Додатки: 

1. Політики з адаптації сільського господарства до зміни клімату:  Міжнародний досвід і можливості для України.

2. Статус-кво заходів щодо запобігання та адаптації до зміни клімату в лісовому господарстві України та пропозиції щодо імплементації Стратегії з адаптації до зміни клімату сільського, лісового, мисливського та рибного господарств України до 2030 року.

3. Зміна клімату та сільське господарство в Україні: Що варто знати фермерам? 

За темами