Суб’єкти електроенергетики наголошують про важливість дотримання платіжної дисципліни споживачів електроенергії

2 Квітня 2020, 21:41
Новини

02.04.2020 відбулася селекторна нарада, яку провели т.в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля Віталія Шубіна та Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Валерій Тарасюк.

У нараді взяли участь НЕК «Укренерго», ДП «Оператор ринку», ДП «Гарантований покупець», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго» та керівництво комерційної дирекції операторів системи розподілу та постачальників універсальних послуг.

На селекторній нараді обговорювались проблемні питання суб’єктів електроенергетики на ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», які пов’язані із погіршенням платіжної дисципліни споживачів, у тому числі населення, підприємств житлово-комунального господарства та малих непобутових споживачів.

Відзначили, що наслідком збереження низької платіжної дисципліни споживачів може стати оголошення таких операторів системи розподілу та постачальників універсальних послуг «переддефолтного» та/або «дефолтного» стану, що призведе до неможливості закупівлі ними електричної енергії та послуг з передачі/розподілу електричної енергії та, відповідно, припинення постачання електричної енергії споживачам, у тому числі і населенню, що вплине на зростання росту соціальної напруги у суспільстві.

За результатами селекторної наради опрацьовуються пропозиції щодо мінімізації негативних тенденцій роботи ринку електричної енергії та поліпшення платіжного балансу суб’єктів електроенергетики.

За темами