Факти про кажанів та СOVID-19: спільне повідомлення Секретаріатів Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин (CMS), Угоди про збереження популяцій європейських кажанів (EUROBATS) та Угоди про збереження африкансько-євразійських мігруючих водно-болотних птахів
(AEWA)

15 Квітня 2020, 10:12
Статті Біорізноманіття

По мірі активізації в усьому світі заходів щодо запобігання подальшому поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19) з’явилось чимало повідомлень про те, що різні громади та урядові органи у деяких регіонах світу вибивали кажанів, намагаючись боротися з цією хворобою.

Метою цього спільного повідомлення секретаріатів Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин (CMS), Угоди про збереження популяцій європейських кажанів (EUROBATS) та Угоди про збереження африкансько-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (AEWA) є доведення зазначеної тривожної ситуації до відома всіх наших Договірних Сторін і партнерів та пошук допомоги в організації заходів для подолання такої діяльності. Для досягнення цієї мети три секретаріати, консультуючись з експертами з питань рукокрилих CMS та міжнародних договорів, укладених в її рамках CMS, підготували наступні фактичні матеріали для подальшого розповсюдження:

1. Кажани не поширють COVID-19. COVID-19 передається від людей до людей.

2. Немає жодних доказів того, що інфікування людей COVID-19 почалось безпосередньо від кажанів. Наукові дослідження вказують на ланцюжок подій, які можуть бути пов’язані  з кажанами, але, швидше за все, лише через проміжну тварину.

3. У дикій природі по всьому світу мешкає близько 1400 видів кажанів. Багато з них пристосувались до міського середовища, живучи у дворах садів, міських парках і навіть влаштовуючись під мостами, не створюючи найменшої загрози для своїх сусідів -людей.

4. Кажани приносять величезну користь, включаючи запилення, розповсюдження насіння та боротьбу з шкідниками, що оцінюється в мільярди доларів на рік.

5. Багато видів кажанів перебувають під загрозою зникнення і потребують нашої допомоги, щоб вижити. Десятки видів кажанів охороняються CMS та EUROBATS. Але набагато більше потрібно зробити для забезпечення виживання кажанів у всьому світі. В той час як вбивство кажанів не матиме ніяких наслідків для поширення COVID-19, це негативно вплине на стан збереження популяцій кажанів.

6. Аналогічний випадок хибного спрямування уваги суспільства відбувся в розпал поширення пташиного грипу 2006 року,  коли лунали заклики до масового знищення мігруючих водно-болотних птахів та осушення водно-болотних угідь, яке є їхнім середовищем існування.

«Факти про кажанів та COVID-19» (англійською мовою з неофіційним перекладом українською мовою)

За темами