Щодо недопущення негативних наслідків від припинення постачання електричної енергії, зокрема на державні вугільні підприємства

21 Квітня 2020, 17:37
Новини

З метою недопущення негативних наслідків від припинення постачання електричної енергії, зокрема на державні вугільні підприємства, постановою Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2020 р. № 255 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», згідно з якими постачальникам електричної енергії, операторам систем розподілу електричної енергії заборонено до 24 квітня 2020 р. здійснювати відключення та обмеження нижче технологічного мінімуму споживання електричної енергії підприємств централізованого водопостачання та водовідведення незалежно від форми власності, вугледобувних підприємств.

Довідково (пояснення). Припинення постачання електроенергії на вугільні шахти створює загрозу припинення роботи водовідливних комплексів шахт, де відкачування підземних шахтних вод повинно здійснюватись цілодобово та безперервно. Припинення електропостачання хоча б на декілька годин (з огляду на водоприток по кожній шахті) може призвести до незворотної ситуації з відкачуванням підземних вод, яка, в свою чергу, неминуче призведе до затоплення не тільки діючих вугільних шахт, але й населених пунктів, земельних угідь та прилеглих територій.

За темами