USAID надасть Мінекенерго експертну допомогу в удосконаленні механізму ПСО та умов підтримки виробництва електричної енергії з відновлюваних джерел

4 Травня 2020, 19:51
Новини

Під головуванням в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець пройшла спільна нарада представників Мінекоенерго і USAID (проект «Енергетична безпека»).

Ольга Буславець проінформувала партнерів про першочергові заходи, які запропонувало Міністерство в рамках Антикризового енергетичного штабу для подолання нагальних викликів в енергетичній галузі України.

«Я просила вас сьогодні зібратися, щоб почути, над якими питаннями проект працює і як ми можемо підвищити результативність нашої взаємодії і ефективність напрацьованих рішень», - сказала в.о. Міністра на початку наради.

Представники USAID підтвердили зацікавленість у посиленні співпраці з Мінекоенерго та підготовці рішень, які допоможуть покращити ситуацію в українській енергетиці. А також підтвердили, що нададуть Міністерству свої моделі і результати розрахунків щодо переходу від товарного до фінансового механізму ПСО.

Керівник проекту USAID «Енергетична безпека» Дін Уайт також зазначив, що його експерти моделювали різні варіанти реструктуризації «зеленого тарифу» в Україні. «Ми проводили розрахунки впливу умов реструктуризації зеленого тарифу та реалізації інших заходів на дефіцит кошторису Гарантованого покупця і готові надати свої напрацювання Мінекоенерго», - підкреслив він.

Сторони домовились, що продовжать тісну співпрацю в рамках робочих груп, які найближчим часом будуть створені при Міністерстві для забезпечення виконання рішень Антикризового енергетичного штабу.

За темами