Ольга Буславець обговорила з міністром енергетики Литви перспективні напрями співробітництва в енергетиці

7 Травня 2020, 08:19
Новини

В.о. міністра енергетики та захисту довкілля України Ольга Буславець у форматі відеоконференції обговорила з міністром енергетики Литовської Республіки Жігімантасом Вайчюнасом перспективи співробітництва двох країн у сфері енергетики та захисту довкілля.

Ольга Буславець поінформувала колегу, що Мінекоенерго планує запустити аукціони ВДЕ і найближчим часом Прем’єр-міністром України буде завершено дискусію з інвесторами в цей сектор, щоб заключити меморандум про зміну умов підтримки ВДЕ на добровільних засадах. «Ми як держава зробимо все можливе, щоб досягти компромісних рішень з цього питання і підтвердити статус країни, яка виконує свої зобов’язання перед інвесторами», - підкреслила в.о. міністра.

Жігімантас Вайчюнас висловив підтримку таким планам і зазначив, що введення аукціонної моделі в його країні повністю себе виправдало і дозволило значно знизити ціну на електроенергію та зберегти привабливість інвестування у ВДЕ.

Ольга Буславець зазначила, що Україна має значний профіцит електричної енергії і така ситуація зберігатиметься у найближчі роки. Тому питання імпорту електроенергії з інших країн для неї не є актуальним.

Вона додала, що Україна наразі здійснює технічні та юридичні кроки з метою синхронізації з об’єднаною енергосистемою Континентальної Європи ENTSO-E, і це визначає її вектор руху в контексті енергетичної співпраці з сусідніми країнами.  Ольга Буславець також зазначила, що для України дуже цікавий досвід Литви з інтеграції до ENTSO-E.

Під час розмови також обговорили питання диверсифікації джерел та маршрутів постачання природного газу, у тому числі з можливістю використання литовського LNG терміналу, та  домовились посилити співпрацю між українськими та литовськими операторами ГТС у цьому напрямі.

За темами