Уряд з Мінекоенерго наблизились до компромісу з виробниками із відновлюваних джерел енергії

15 Травня 2020, 16:05
Новини Ефективне використання енергоресурсів

У четвер, 14 травня, під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля і за участі в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець відбулася друга зустріч із представниками компаній, що працюють у сфері відновлюваної  енергетики.

Урядовці, інвестори, представники профільних асоціацій разом з головою центру вирішення спорів та переговорів Секретаріату Енергетичного співтовариства Дірка Бушле обговорили проект Меморандуму про взаєморозуміння між виробниками з ВДЕ та українською владою.

Меморандум покликаний визначити спільну позицію та взаємні зобов’язання усіх сторін, які дозволять врегулювати наявні кризові явища у сфері відновлюваної енергетики. Зокрема, знизити вартість «зеленої» енергії, усунути проблему наявної заборгованості перед виробниками з відновлюваних джерел, посилити спроможності енергосистеми України до інтеграції об’єктів з ВДЕ.

Ольга Буславець представила ключові пункти проєкту Меморандуму, щодо більшості з яких сторонами досягнуто компромісу. Основні дискусії стосувались коефіцієнтів зниження «зеленого» тарифу та умов зменшення потужності об’єктів ВДЕ у разі загрози операційній безпеці ОЕС України.

У підсумку було домовлено в стислі терміни опрацювати запропоновані сценарні варіанти реструктуризації «зеленого» тарифу та представити оновлений проєкт Меморандуму на початку наступного тижня.

За темами