Вартість лотів на другом аукціоні з продажу спецдозволів на геологічне вивчення перевищила 32 мільйони гривень

26 Травня 2020, 18:14
Новини Вивчення та раціональне використання надр

26 травня відбувся другий аукціон з продажу спецдозволів на геологічне вивчення з ДПР ділянок надр. На торги виставили об’єкти з покладами бурштину, глини, граніту, підземних вод, пісковиків, кварцового піску, коаліну та пегаматиту. За результатами відкритих електронних торгів продали ліцензії на геологічне вивчення вісьмох ділянок.                           

Найбільше зростання вартості ліцензії зафіксували по Жубровицькому родовищу (граніт) — вона, порівняно із початковою, збільшилась у 23 рази і сягнула 2 051 000,00 грн. Водночас, найвища ціна спецдозволу склала 17 040 000,00 грн — по бурштиновій ділянці «Біла». 

Загалом вартість проданих ліцензій у другому аукціоні зросла до 32 107 581 грн.

Усі запропоновані лоти було номіновано надрокористувачами: такий показник свідчить про зростання інвестиційної привабливості видобувної галузі, зазначив голова Держгеонадр Роман Опімах.

«Залучення інвестицій у розробку та вивчення надр України — одне з пріоритетних завдань, — нагадав очільник Служби. — Відкриті конкурентні змагання на рівних умовах для всіх надрокористувачів — це той механізм, який забезпечує прозорі та чесні результати аукціонів, сприяє відновленню довіри до регулятора». 

По двох лотах — Північна ділянка Мазурівського родовища з покладами ніобієвих, танталових та цирконієвих руд, та ділянка Шебелинського родовища із покладом підземних вод, — аукціони не відбулися, оскільки на них з’явилося менше двох учасників. Ці дві ділянки протягом 30 днів будуть запропоновані на торги повторно із 50% дисконтом від початкової вартості.

Результати аукціонів можна переглянути на офіційному сайті Служби: РЕЗУЛЬТАТИ

Наступні торги, по вісьмох нафтогазових ділянках, пройдуть 6 липня. Наразі Державна служба геології та надр продовжує приймати заявки від потенційних інвесторів.

 

 

 

За темами