Боротьба з промисловим забрудненням, реформа системи управління відходами та ефективний екологічний контроль стануть пріоритетами в роботі Міністерства – Роман Абрамовський

1 Липня 2020, 18:26
Новини

Серед пріоритетів роботи Міністерства, по-перше, буде боротьба з промисловим забрудненням в усіх його проявах. Це запровадження принципу «забруднювач платить» та імплементація Директиви 2010/75/ЄС.

По-друге, реформування системи управління відходами і впровадження Директиви 98/26/ЄС. «Ми наближаємо українське законодавство до європейського і будемо робити це швидкими кроками. До кінця року плануємо завершити цей процес шляхом прийняття Верховною Радою рамкового Закону. Вже сьогодні напрацьовуємо секторальні законопроекти для наведення ладу у сфері поводження з відходами», - зауважив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

По-третє, реформування та збільшення ефективності державного екологічного контролю. Насамперед, подолання корупції у цій сфері. Також буде переглянуто існуючі моделі ведення лісового, рибного господарства, управління природними ресурсами, в тому числі, надрами.
Міністр наголосив на важливості цифровізації екологічних послуг і процесів та підкреслив, що актуальним питанням залишається маловоддя і управління водними ресурсами.

За темами