Роман Абрамовський виступає за обмеження обігу пластикових пакетів

1 Липня 2020, 19:47
Новини

Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський заявив під час брифінгу у Кабміні. 

Зокрема, йдеться про законопроект № 2051-1, який нардепи схвалили у першому читанні.
«Цей законопроект направлений на обмеження пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг, - наголосив Роман Абрамовський. - На першому етапі забороняється безоплатне поширення пластикових пакетів. Не існує безкоштовних пакетів. Ми платимо за них у вартості середнього чеку в незалежності від того беремо ми їх чи ні. Відтепер будемо платити лише за те, що використовуємо».

Також Міністр уточнив, що під заборону підпадає і поширення оксорозкладних пластикових пакетів. Адже їх домішки допомагають розпадатися пакету на мікропластик, що легко потрапляє в довкілля та воду, а це становить велику загрозу здоров’ю людини.

У разі прийняття, Закон вступить у дію з 1 січня 2021 року – від цього дня усі тонкі пластикові пакети товщиною до 50 мікрон буде заборонено поширювати. «Можна буде використовувати лише надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон, - уточнив Роман Абрамовський. – Ці пакети використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою».
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів зазначив, що пандемія COVID-19 внесла і свої корективи в поширення відходів масок та рукавичок. “Міністерство розробило постанову Кабінету Міністрів про запобігання поширенню цих відходів: масок, рукавичок, - розповів Міністр. - Але вивчивши міжнародний досвід, ми прийшли до висновку, що будь-які адміністративно-регулятивні дії не дадуть очікуваного результату.”

Роман Абрамовський додав, що саме з цих причин нами будуть розроблені рекомендації для громадян щодо поводження такими відходами, які продукуються в домогосподарствах. Приміром, маски та рукавички потрібно скласти в пакет, міцно зав’язати та зі звичайними побутовими відходами покласти в баки-накопичувачі”.
#ПакетНЕпотрібен

За темами