Асамблея донорів Рахунку ядерної безпеки відзначила прогрес реалізації проєктів на промисловому майданчику ЧАЕС

8 Липня 2020, 16:55
Новини

Українська делегація під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського взяла участь в онлайн-засіданні Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки. В ході якої було заслухано інформацію про стан реалізаціії міжнародних проєктів, які реалізуються на промисловому майданчику ЧАЕС, а саме: Сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого типу» (СВЯП-2) та заводу з переробки рідких радіоактивних відходів.

Також, участь у заході взяли Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергій Калашник, Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков, в. о. генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Володимир Пєсков та інші представники урядової делегації.

Під час заходу учасники обговорили стан виконання робіт із будівництва СВЯП-2 та успішну експлуатацію заводу з переробки рідких радіоактивних відходів, що побудовано за підтримки донорів Рахунку ядерної безпеки.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський наголосив, що Україна розпочала внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. У програмі буде закладено фінансування експлуатаційних робіт до 2031 року. Проєкт Програми обов’язково пройде усі необхідні експертизи на відповідність національним критеріям ядерної безпеки згідно з європейськими нормами та стандартами.

Крім того, обговорено питання можливості створення окремого міжнародного Фонду для фінансування пріоритетних заходів, спрямованих на розвиток інфраструктури поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом. Сторони домовилися повернутися до дискусії у вересні 2020 року.

Українська делегація подякувала міжнародній спільноті, Урядам країн-донорів Рахунку ядерної безпеки, Європейському банку реконструкції та розвитку за підтримку в реалізації проєктів на промисловому майданчику ЧАЕС і висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Донори Рахунку ядерної безпеки відмітили прогрес реалізації проєктів на промисловому майданчику ЧАЕС та висловили сподівання на успішне завершення проєкту із будівництва СВЯП-2.

20 грудня 2019 року відбулася передача нового сховища від підрядника до замовника, а у січні 2020 року було отримано сертифікат відповідності закінченого будівництва ДАБІ. Пандемія із поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 вплинула на початок «гарячих» випробувань, які було перенесено на кінець липня-початок серпня.

За темами