Звіт з моделювання другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди

15 Липня 2020, 10:54
Новини Зміна клімату та озоновий шар

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднює Звіт з моделювання другого Національно-визначеного внеску України  до Паризької угоди українською мовою, який був підготовлений експертами проекту Європейського банку реконструкції та розвитку «Підтримка Уряду України з оновлення Національно-визначеного внеску». Попередня версія цього звіту англійською мовою розміщена за посиланням /news/35316.html.

В рамках звіту було здійснено моделювання можливих сценаріїв розвитку економіки в Україні у середньо- та довгостроковій перспективі, динаміки викидів парникових газів, а також оцінено наслідки впровадження різних наборів політик і заходів щодо скорочення викидів парникових газів та обсяги необхідних для цього інвестицій. Результати моделювання демонструють, що реалізація вже наявних стратегій, планів та зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС сприятиме переходу до сталої, низьковуглецевої та кліматично-нейтральної економіки з поступовим зниженням викидів парникових газів. Слід зазначити, що вартість сценарію реалізації заходів енергоефективності і зменшення викидів до 2030 року потребує більше інвестицій у порівнянні зі сценарієм "бізнес як звичайно", але його загальноекономічна вартість не більша за рахунок скорочення імпорту енергоресурсів, їх споживання, підвищення енергоефективності (зокрема, заходи з утеплення будівель, модернізації підприємств, розвитку громадського транспорту, управління відходами), операційних витрат, тощо.

Наступним кроком стане розроблення вуглецевого бюджету та секторальних політик і заходів для різних секторів економіки, а також рекомендацій щодо обсягів інвестицій, необхідних для досягнення цілей другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди.

Коментарі, зауваження та пропозиції щодо результатів моделювання другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди прохання надсилати на адресу platonovaantonina@gmail.com  до 15 серпня 2020 року

 

ЗВІТ З МОДЕЛЮВАННЯ

 

 

За темами