Чорнобильська АЕС отримала окремий дозвіл на дослідно-промислову експлуатацію першого пускового комплексу НБК

24 Липня 2020, 17:10
Новини Ядерна енергетика

Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» отримало від Державної інспекції ядерного регулювання України окремий дозвіл на здійснення дослідно-промислової експлуатації першого пускового комплексу нового безпечного конфайнмента (ПК-1 НБК).

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський наголосив, що отримання цього документу наблизило нас до наступного етапу – перетворення об’єкту «Укриття» на екологічну безпечну систему: «Упродовж року всі зусилля Чорнобильської АЕС будуть направлені на виконання робіт з отримання ліцензії на переробку, зберігання радіоактивних відходів, що утворюються на об’єкті «Укриття», в рамках експлуатації конфаймента, включаючи даний об’єкт. Спільною злагодженою роботою направленою на вирішення проблем подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та завдяки постійному нагляду та контролем за ядерною та радіаційною безпекою Держатомрегулювання, ми крок за кроком наближаємось до нашої основної мети – перетворення «Укриття» на екологічну безпечну систему».

Рішення про видачу зазначеного окремого дозволу було прийнято Держатомрегулювання на підставі Висновку державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки заявних документів і позитивних результатів інспекційного обстеження ДСП ЧАЕС, яке було проведене інспекційною комісією у період 14-17 липня.

«Отримання окремого дозволу на дослідно-промислову експлуатацію першого пускового комплексу НБК – успішний приклад виконання масштабного міжнародного проєкту із завершення спорудження унікальної технологічної конструкції, яка надійно захистить людство та довкілля від впливу зруйнованого енергоблоку Чорнобильської АЕС. Щиро дякуємо донорам та вкладникам Рахунку ядерної безпеки і Європейському банку реконструкції та розвитку, які об’єдналися навколо проблеми із ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС», - наголосив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко.

Під час дослідно-промислової експлуатації мають бути перевірені та отримані підтвердження того, що системи, конструкції, компоненти ПК-1 НБК та об’єкт загалом функціонують відповідно до проєкту, виявлені недоліки усунені, а новий безпечний конфайнмент приведений у стан готовності до подальшої безпечної експлуатації.

За темами