Методичні рекомендації з підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля гідроелектростанцій потужністю до 10 МВт на річках (малих гідроелектростанцій)

1 Вересня 2020, 09:29
Статті Оцінка впливу на довкілля

Для реалізації Закону «Про оцінку впливу на довкілля», на обговорення виноситься черговий проект Методичних рекомендацій з підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля гідроелектростанцій потужністю до 10 МВт на річках (малих гідроелектростанцій). Оскільки великі і малі річки України – це один з наріжних каменів її екологічної стабільності і безпеки, а також збереження природного капіталу країни, то даний проект є надзвичайно важливим інструментом для реалізації державної екополітики і водної політики у галузі гідроелектростанцій. У проекті особливо багато уваги приділяється оцінці впливу господарської діяльності на екологічний стан річок і прилеглих до них земель, якість води, а також фауну, флору та інші компоненти біорізноманіття, пов’язані з річками, водоймами і водно-болотними угіддями. За основу було взято Науково-методичні рекомендації з аналогічною назвою, підготовлені громадською спілкою "Всесвітній Фонд Природи Україна" (WWF Ukraine). Разом з тим, представлений тут проект Методичних рекомендацій – це доопрацьоване відповідно до чинного законодавства, екологічних нормативів і стандартів і максимально адаптоване до потреб дозвільної процедури керівництво. Проект розроблено за ініціативи департаменту з екологічної оцінки та контролю Міндовкілля України і за участю: ГС "Всесвітній Фонд Природи Україна" та особисто її координаторки з екополітики Світлани Матус, члена-кореспондента НАН України, директора Інституту гідробіології НАН України, доктора біологічних наук, професора Афанасьєва Сергія Олександровича, завідувачки лабораторії охорони та відтворення біорізноманіття Інституту еволюційної екології НАН УКраїни кандидата біологічних наук Зуб Лесі Миколаївни та експерта Команди підтримки реформ при Міністерстві Оксани Абдулоєвої.

Зауваження і пропозиції до проекту Методичних просимо надавати до 14 вересня включно, у письмовому вигляді, на електронну адресу: Oksana.Abdulaieva@reforms.in.ua, oksasteppe@gmail.com, а також на поштову адресу Міністерства (до департаменту з екологічної оцінки та контролю). Телефон для довідок: 095 5447646 (Оксана Абдулоєва).

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

За темами