Міндовкілля працює над створенням відкритої бази даних державного кадастру територій та об’єктів ПЗФ

26 Серпня 2020, 18:29
Новини

Міндовкілля працює над створенням відкритої бази даних державного кадастру територій та об’єктів ПЗФ
У Міндовкіллі обговорили прототип відкритої бази даних державного кадастру територій та об’єктів природно-заповідного фонду України.

  •   Що включатиме база?

Інформаційні шари меж природно-заповідного фонду, функціонального зонування, користувачів та власників земельних ресурсів, даних по біорізноманіттю, рекреаційних ресурсів тощо.

  •   Як буде адаптована?

До аналогічних європейських. Це дозволить забезпечити обмін інформацією про біорізноманіття в європейському просторі, відобразити дані в міжнародних відкритих інформаційних системах природоохоронних територій.
Також буде встановлено процедури обміну даними між іншими державними базами даних та заінтересованими сторонами. Це покращить способи введення, зберігання, доступу, управління та поширення даних.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський зазначив, що треба розробити максимально зручний інтерфейс для користувачів та створити її англомовну версію. Для того, щоб українець та іноземець легко змогли отримати необхідну інформацію про заповідні території.
Нагадаємо, що станом на 1 січня 2020 року в Україні нараховується 8 тис. 512 територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 4,418 млн га, а це 6,77% площі країни.
У 2019 році кількість об’єктів та територій природно-заповідного фонду збільшено на 116 одиниці площею 94224,2 га.
Стратегією регіонального розвитку 2021-2027 передбачено збільшити природно-заповідний фонд до 15 %.

За темами