Діагностуємо головні проблеми річкового басейну Прип’яті

7 Вересня 2020, 12:38
Новини

Сьогодні в Україні активно впроваджується європейський водний менеджмент, як це і було передбачено Угодою про асоціацію із ЄС.

Так, днями відбулися онлайн-консультації з громадськістю із обговорення елементів Плану управління річковим басейном Дніпра. Стейкхолдери водної галузі обговорили головні водно-екологічні проблеми, визначені у суббасейні Прип’яті, в рамках підготовки ПУРБ Дніпра.

Зазначимо, що стратегічною ціллю плану управління річковим басейном є досягнення або підтримання доброго екологічного стану вод. Документом мають враховуватися перспективи розвитку регіону і всі особливості річкового басейну. У першу чергу це необхідно для подальшого визначення реального плану дій, на основі якого буде формуватися державна водна політика кожного басейну.

Саме тому до цього процесу мають бути залучені знання та враховано інтереси усіх зацікавлених сторін.

Отже, під час консультацій присутніми визначено пріоритетні водно-екологічні проблеми суббасейну Прип’яті:

  • забруднення органічними речовинами;
  • забруднення біогенними елементами (азотом і фосфором);
  • забруднення небезпечними речовинами;
  • гідроморфологічні зміни (спрямлення та зарегулювання русел річок);
  • забруднення побутовими відходами (зокрема пластиком);
  • зміни клімату.

Із усіма матеріалами, які були представлені під час консультацій з громадськістю щодо головних водно-екологічних проблем Прип’яті можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/efnF8d1.

Крім того, електронні консультації з громадськістю триватимуть до 15 вересня поточного року. І кожен бажаючий може внести конструктивні пропозиції шляхом заповнення анкети: https://forms.gle/DVPPi2CGvnXFkLCk9.

За темами