Міндовкілля спільно з ОТГ працює над усуненням причин засмічення річок Закарпаття

8 Вересня 2020, 21:18
Новини Природно-заповідний фонд

Запобігти засміченню річок Закарпатської області можливо лише усунувши причини утворення несанкціонованих сміттєзвалищ та їх потрапляння у водойми. Саме на питаннях проблематики в управлінні відходами на місцевому рівні була зосереджена онлайн-зустріч заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець із представниками об’єднаних територіальних громад регіону.

«Ми вже не вперше спостерігаємо, що річками Закарпаття пливе сміття. Вкрай важливим провести аналіз причин виникнення засмічень річок та знайти шляхи їх усунення. Наше завдання – запобігти таким випадкам в майбутньому, а отже докорінно вирішити проблему», - відзначив Руслан Стрілець.
Також у рамках зустрічі було обговорено проблематику поводження із відходами на місцевому рівні.
Зокрема, серед озвучених представниками місцевого самоврядування питань – відсутність послуги вивезення відходів, ресурсів та техніки для організації збору сміття, сміттєпереробних потужностей, а також низький рівень екопросвітницької роботи серед населення тощо.

«Діючий Закон «Про відходи» був прийнятий ще 1998 року, за цей час в нього були внесені лише деякі несуттєві зміни, тож вирішити питання на «старому фундаменті» неможливо. Саме тому наразі йде активна робота над законопроектом № 2207-1д, який прийнято Верховною Радою у першому читанні. Багато правок подано до другого читання та Міністерство плідно працює разом з #ЕкоКомітет, щоб врахувати інтереси усіх зацікавлених сторін і підготувати його на розгляд у другому читанні», - відзначив Руслан Стрілець.

За результатами наради прийнято рішення, що об’єднані територіальні громади надішлють до Міндовкілля перелік основних проблем і першочергових потреб – для подальшого пошуку спільних шляхів їх вирішення.

Нагадаємо, Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем за результатами селекторної наради було надано доручення ліквідувати сміттєзвалища в басейні транскордонних річок. Також було затверджено комплекс заходів щодо вирішення проблеми утилізації твердих побутових відходів і запобігання забруднення транскордонних річок.

Крім того, у зв’язку з цьогорічною ситуацією із засміченням річки Тиса Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський 19 вересня особисто перевірить стан очищення водойми від заторів та візьме участь у акції #ВеликеПрибиранняТиси, що проходитиме в рамках #МіжнароднийДеньЧистихБерегів2020
#ЯприбравТвояЧерга

За темами