Уряд оптимізує роботу територіальних та міжрегіональних органів Держекоінспекції

9 Вересня 2020, 18:42
Новини

У рамках реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища Урядом ухвалено важливе рішення щодо оптимізації структури територіальних та міжрегіональних територіальних органів Держекоінспекції.

Про це розповів Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський під час онлайн-брифінгу за підсумками засідання Уряду.

Зокрема, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про утворення міжрегіональних територіальних органів та ліквідацію територіальних органів Державної екологічної інспекції».

Згідно із документом ліквідуються Державні екологічні інспекції у Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях.

Замість них мають бути утворені три міжрегіональних територіальних органи Держекоінспекції, а саме:
▪️ Державна екологічна інспекція Придніпровського округу, яка обслуговуватиме Дніпропетровську та Кіровоградську області;
▪️ Державна екологічна інспекція Південного округу, що працюватиме на території Запорізької та Херсонської областей;
▪️ Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу, яка обслуговуватиме Миколаївську та Одеську області.

«Скорочення кількості територіальних органів Держекоінспекції має низку переваг. Зокрема, це зменшення бюрократичного апарату, оптимізація витрат та можливість перерозподілу коштів на виконання заходів контролю. Крім того, з прийняттям Закону України «Про державний екологічний контроль», проєкт якого вже зареєстрований у Верховній Раді України, їх діяльність стане ще ефективнішою і сьогоднішня реорганізація системи тільки сприятиме цьому», - зауважив Роман Абрамовський.

Також на засіданні Уряду прийнято постанову «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України з питань діяльності Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів».

Документ вносить технічні зміни в ключові нормативні акти у сфері захисту довкілля та природних ресурсів, що забезпечить ефективну Міністерства та виконання покладених на нього завдань.

За темами