Міндовкілля наголошує на передчасності виключення з Червоної книги України деяких видів рослин

9 Вересня 2020, 20:50
Новини
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України наголошує на передчасності виключення з Червоної книги України окремих видів судинних рослин, які деякі експерти та громадські організації пропонують скоротити з переліку. Вважаємо за необхідне провести додаткові наукові дослідження стану популяцій та динаміки ареалів таких видів. У зв’язку з чим, Міндовкілля звернулось з відповідним листом до Національної комісії з питань Червоної книги України та Національної академії наук України.

Зазначимо, що наразі проводиться робота з підготовки четвертої редакції видання Червоної книги України.

Відповідно до законодавства, пропозиції щодо включення або виключення видів тваринного та рослинного світу можуть вносити науково-дослідні установи, державні та громадські організації, а також окремі фахівці та вчені.

Усі пропозиції мають бути науково обґрунтованими, а їх аналіз та узагальнення проводитись Національною комісією з питань Червоної книги України.

10 вересня 2020 року у Міндовкіллі буде проводено нараду, де обговорюватимуться питання чергового видання Червоної книги та змісту переліків видів тварин, рослин та грибів, що пропонується до неї включити або виключити. У заході візьмуть участь представники Інституту зоології, інституту ботаніки, Державного агентства рибного господарства та громадські організації.

За темами