Чорнобильська АЕС: перше відпрацьоване ядерне паливо попрямувало у «сухе» сховище

10 Вересня 2020, 20:55
Новини ЧАЕС та зона відчуження

«Початок «гарячих» випробувань та перевезення відпрацьованого ядерного палива до сховища «сухого» типу – важлива подія, на яку чекала не тільки Україна, а й наші міжнародні партнери, які підтримують нашу країну під час зняття ЧАЕС із експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Хочу ще раз подякувати усім профільним українським інституціям за злагоджену та ефективну роботу, донорам Рахунку ядерної безпеки ЄБРР за фінансову підтримку та підрядникам, які працювали в карантинних умовах. Персоналу ЧАЕС бажаю успішного, і, головне, безпечного проведення «гарячих» випробувань», - заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Також Міністр додав, що безпека – найважливіший аспект, якого треба дотримуватися під час проведення будь-якої діяльності. А введення сховища «сухого» типу в експлуатацію дозволить надійно зберігати відпрацьоване ядерне паливо ЧАЕС протягом найближчих 100 років.

Як зазначив в.о. генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Володимир Пєсков, початку «гарячих» випробувань передувала тривала підготовча робота. Поводження з відпрацьованим ядерним паливом в обох сховищах та його транспортування – це комплекс досить серйозних взаємопов'язаних операцій, а самі «гарячі» випробування – це важливий технологічний процес, який тепер буде виконуватись із реальними відпрацьованими збірками, а не їх імітаторами.

Нагадаємо, що перевезення відпрацьованого ядерного палива відбувається у рамках окремого дозволу на введення в експлуатацію ядерної установки — сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2, який було надано Державною інспекцією ядерного регулювання України.

 

© Фото ДСП «Чорнобильська АЕС»

За темами