Роман Абрамовський: Німеччина - потужний стратегічний партнер України у сфері захисту довкілля

10 Вересня 2020, 21:02
Новини Діяльність міністра

Про проблеми промислового забруднення, питання кліматичної політики та співпраці у сфері розвитку лісового господарства і Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника говорили сьогодні у ході зустрічі Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський із Надзвичайним Послом Федеративної Республіки Німеччини в Україні Анкою Фельдгузен.

Міністр висловив подяку німецькій стороні за допомогу Україні у технічних і економічних питаннях, в реалізації важливих проєктів та наголосив на важливості продовження роботи з обміну досвідом.

Зокрема, сторони обговорили спільні проєкти, які наразі на стадії реалізації:

Зменшення промислового забруднення. Міндовкілля отримує велику допомогу від GIZ Ukraine щодо імплементації в Україні європейського законодавства у сфері промислового забруднення. Зокрема, щодо реформуванням дозвільної системи та впровадженням кращих доступних технологій та методів управління.

Зміни клімату. За підтримки Німецького Уряду та GIZ реалізовується проєкт, який впровадить системи моніторингу звітності і верифікації викидів парникових газів. Це стане основою для майбутньої системи торгівлі квотами.

Підтримка ПЗФ. Спільними зусиллями втілюється проєкт «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», у рамках якого, планується ремонт приміщень та закупівля нового транспорту для заповідників. Також буде створено відкриту базу даних Державного кадастру природно-заповідного фонду.

Надзвичайний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні зазначила, що Німеччина була і буде партнером України та налаштована на продовження співпраці у сфері захисту довкілля. Анка Фельдгузен також висловила готовність Німеччини надати допомогу Україні у питаннях вирішення проблем затоплення шахт, проведення експертиз та усунення ризиків, які є небезпечними для людей.

За темами