Уряд посилить процедури звітування підприємствами в сфері викидів парникових газів в Україні

23 Вересня 2020, 17:05
Новини
Сьогодні, 23 вересня, Кабінетом Міністрів України прийнято три нормативно-правових акти, що мають забезпечити прозорий та коректний облік викидів парникових газів промисловими підприємствами в Україні.
 
Запроваджена система є першим кроком до запуску системи торгівлі викидами парникових газів - економічного інструменту стимулювання скорочення викидів.
 
“Із налагодженням процесу держава отримає чітке розуміння реального об’єму викидів, а отже зможе ефективно планувати відповідну політику, виконувати взяті на себе зобов’язання та стимулювати підприємства впроваджувати нові технології", - зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.
 
 
Відповідно до прийнятих рішень, з 2021 року визначені Урядом великі і середні промислові підприємства України будуть зобов’язані готувати плани з моніторингу викидів парникових газів і затверджувати їх в Міндовкіллі. Щорічно, підприємтсва будуть готувати звіти про викиди парникових газів, які будуть перевірятися незалежними експертами відповідно до встановлених процедур та потім подаватися на затвердження в Міндовкілля.
 
Відповідні рішення прийняті на реалізацію Закону України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів» та передбачені зобов’язаннями в рамках Угоди про Асоціацію з ЄС.
 
Нагадаємо, що з 2019 року в Україні діє податок на викиди парникових газів на рівні 10 грн за тону викидів, проте підприємства розраховують обсяги викидів за різними методиками, а подані звіти не проходять перевірку. Тобто дані, які держава збирає, не репрезентативні, а бюджет, можливо, недоотримує податки.
 
Україна приєдналася до Паризької Угоди зі зміни клімату в 2016 році, метою якої є утримання підвищення глобальної температури до 2С потепління від доіндустріального рівня. Наразі середня температура на планеті вже підвищилася на 1,2С.
За темами