Велике прибирання берегів: підсумки у цифрах

24 Вересня 2020, 16:12
Новини

 

До заходів долучилися понад 5 тис. учасників. Це керівництво та представники Міндовкілля, керівники центральних органів виконавчої влади, що належать до сфери управління Міндовкілля, представники місцевих органів влади, іноземні дипломати, активна громадськість.

Найбільша локація прибирання була у басейні Тиси, де особисто брав участь Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський. Тут майже 500 осіб назбирали понад 11 тонн сміття.

Загалом  по країні було зібрано понад 10 тис. мішків сміття.

Орієнтовна вага зібраного складає понад 90 тонн!

Для порівняння:

2018 рік – зібрали майже 32 тонни

2019 рік – понад 35 тонн

2020 рік – понад 90 тонн.

В основному це: одноразовий посуд та склотара з під алкоголю, поліетиленові пакети, вживаний одяг, автомобільні шини, величезна кількість недопалків та інше.

Цього року додалась певна кількість  відходів із засобів індивідуального захисту та предметів догляду за хворими, а саме: захисні маски, гумові рукавички, одноразові паперові хустинки, пляшечки від антисептиків.

Нагадаємо, що Роман Абрамовський  нещодавно роз’яснив, як діяти при виявленні стихійних звалищ із безхазяйними медичними відходами: https://cutt.ly/cfVjdiQ

Наголошуємо, що посилення ролі екологічних знань має вже сьогодні стати невід’ємною складовою життя підростаючого покоління, адже в їхніх руках майбутнє нашої країни.

 

*«Велике прибирання» берегів організовано Міндовкілля спільно з Регіональним проєктом ЄС «Водна ініціатива плюс» (EUWI+) та Держводагентством.

 

#ЯПрибравТвояЧерга

За темами