4 жовтня – Всесвітній день тварин

1 Жовтня 2020, 09:00
Статті Біорізноманіття

4 жовтня щороку відзначається Всесвітній день тварин. Засновником цього дня вважається німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерман (Heinrich Zimmermann).

Метою цього свята є привернення уваги та сприяння обізнаності людей щодо представників фауни – гармонічної складової біорізноманіття, від якого залежить існування людства на планеті Земля.

Внаслідок діяльності людини відбувається масштабне скорочення чисельності популяцій багатьох видів диких тварин. За даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) за останні 40 років відбулось зменшення на 60% кількості диких ссавців, рептилій, птахів, риб, амфібій, що свідчить про потребу вжиття невідкладних заходів, спрямованих на збереження та відновлення видів тварин, як на національному так і глобальному рівнях.

Україна, маючи розвинуте законодавство щодо охорони дикої фауни, потребує подальших зусиль, спрямованих на відновлення та збереження тваринного світу, що є одним з пріоритетів діяльності Міндовкілля. Найближчими кроками в цьому напрямку є оновлення переліку видів тварин, включених до Червоної книги України, підготовка та видання четвертої редакції Червоної книги України, законодавче врегулювання діяльності реабілітаційних центрів для диких тварин, уточнення та посилення вимог щодо утримання в неволі великих хижих тварин, опрацювання питання ідентифікації та реєстрації утримуваних в неволі диких тварин, затвердження планів дій щодо охорони рідкісних груп тварин, посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері збереження диких тварин тощо.

Міндовкілля закликає всіх небайдужих долучитися до відзначення Всесвітнього дня тварин.

 

 

За темами