Руслан Стрілець: регіональні плани управління відходами мають стати реальним інструментом громад до проведення якісних змін на місцях

7 Жовтня 2020, 21:17
Новини

При розробці регіональних планів управління відходами місцева влада має ставити амбітні цілі щодо створення інфраструктури, а також зосередитися на питаннях поводження з небезпечними відходами. На цьому наголосив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець під час участі у тематичному круглому столі, що пройшов у рамках Waste Management 2020.

За словами Руслана Стрільця, Міністр Роман Абрамовський доручив зібрати та проаналізувати інформацію щодо поточної ситуації поводження з відходами в областях, потреб регіонів та планів створення необхідних потужностей. Ці дані вже перенесено на інтерактивну мапу, яка згодом буде винесена на обговорення та дискутування з ОДА.

«Вимушений констатувати факт, що більшість територій боїться планувати використання сучасних технологій. Деякі взагалі, окрім побудови нових полігонів, більше нічого не бачать на своїх територіях. Це шлях в нікуди, таким чином ми не зможемо створити сучасну систему управління відходами в Україні та далі шукати шляхи залучення інвестицій», - відзначив Руслан Стрілець.

За його словами, вже після ухвалення законопроекту № 2207-1 д, Міндовкілля спільно з ОДА розпочне активну роботу щодо підготовки регіональних планів управління відходами.

 

За темами