Руслан Стрілець: забезпечення екологічної та техногенної безпеки на Херсонщині є вкрай важливим для продовольчої безпеки держави

9 Жовтня 2020, 16:09
Новини

Херсонська область як аграрний край забезпечує велику частку продовольчої безпеки держави і вирішення екологічних проблем регіону є стратегічно важливим для України. На цьому наголосив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець під час спільного брифінгу з головою Херсонської обласної державної адміністрації Юрієм Гусєвим за підсумками наради щодо питань забруднення довкілля викидами Ukrainian Chemical Products та завезення на територію Херсонщини небезпечних промислових відходів.

«Міністр Роман Абрамовський поставив завдання комплексно вивчити екологічні проблеми регіону та спільно з місцевою владою напрацювати оптимальні шляхи їх вирішення. У рамках сьогоднішньої наради в облдержадміністрації було порушено два важливих питання – це запобігання можливому негативному впливу діяльності заводу Ukrainian Chemical Products на довкілля та врегулювання ситуації із незаконним ввезенням на територію області піску з Республіки Чорногорії, який визнано небезпечними відходами», - відзначив Руслан Стрілець.

Зокрема, щодо ввезення піску із Чорногорії, заступник Міністра відзначив: «Це перший кейс України, коли держава за міжнародними процедурами, на підставі Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням, виставила претензію імпортеру та завдяки ефективним переговорам домоглася згоди другої сторони на вжиття необхідних заходів. Наголошую, Україна – не смітник і небезпечні відходи, які потрапляють сюди незаконно, мають їхати додому».

Щодо можливої загрози забруднення довкілля на прилеглій до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим території Чаплинського та Каланчацького районів, яка пов’язана з виробничою діяльністю хімічного заводу Ukrainian Chemical Products (раніше – завод «Кримський Титан»), Руслан Стрілець наголосив на необхідності вжиття комплексних превентивних заходів.

«Питання не лише в заводі «Кримський титан». У кожній області є об’єкти, збудовані ще за радянських часів, і, на жаль, на них є певні складнощі. Ми не маємо наздоганяти проблему та вирішувати ситуацію, яка вже склалася, ми повинні діяти превентивно. Тож сьогодні під час наради було прийнято низку рішень та надано відповідні доручення щодо забезпечення саме превентивних заходів», - відзначив Руслан Стрілець.

За його словами, вкрай важливим є якісний цілодобовий моніторинг стану довкілля. Встановлення стаціонарних постів спостереження дозволило б забезпечити екологічну і техногенну безпеку Херсонщини та кожного її мешканця.

 

За темами