Збройний конфлікт загострює екологічні проблеми Донбасу та може призвести до негативних наслідків

11 Листопада 2020, 18:45
Новини
 
За оцінками експертів програми ООН із навколишнього середовища, лише за 2018 рік на Донбасі було зруйновано екосистеми на 500 тис. га земель, у тому числі 18 природних заповідних територій. Постраждало близько 150 тис. га лісів. Тому важливо комплексно розглядати екологічну ситуацію в регіоні та шукати шляхи вирішення проблем. На цьому наголосила директорка департаменту з поводження з відходами та екологічної безпеки Міндовкілля Олена Колтик під час комітетських слухань на тему: «Проблеми затоплення шахт і забруднення питної води в межах Донецької і Луганської областей».
 
За словами Олени Колтик, суттєвою проблемою є відсутність моніторингових даних по регіону, адже більшість затоплених шахт знаходяться у так званій «сірій зоні», тобто на тимчасово окупованій території.
 
Неконтрольоване затоплення шахт може призвести до погіршення якості підземних та поверхневих вод по обидва боки лінії зіткнення. Суттєвий ризик для населення – це забруднення колодязів питної води.
 
Також існує загроза забруднення поверхневих вод промисловими відходами, що зберігаються на шламонакопичувачах та хвостосховищах підприємств регіону.
Для оперування актуальною інформацією про екологічну ситуацію в Донецькій і Луганській областях, наразі Міндовкілля веде переговори з Державним космічним агентством України щодо можливості отримання даних з космічних знімків.
 
Крім того, екологічні питання обговорюються в рамках роботи профільної підгрупи Тристоронньої контактної групи. Однак, на сьогодні консенсусу в цьому напрямку не досягнуто.
 
Для детального аналізу екологічних проблем регіону та можливих шляхів їх вирішення під час комітетських слухань піднято питання включення представників Міндовкілля до складу Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України.
За темами