Розпочато процес розробки Рамкової Стратегії з адаптації до зміни клімату в Україні

12 Листопада 2020, 14:35
Новини

Цей рік виявився дуже складним з точки зору негативних наслідків зміни клімату. Ми спостерігали зиму без снігу, що призвело до посухи та масштабних пожеж навесні. Втрачено багато лісів та екосистем. Отримали великі економічні наслідки від паводків у Карпатах. І це лише частина довгострокових змін, що відбуваються, і до їх вирішення треба підходити системно.

Про це повідомила заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Ірина Ставчук під час установчої зустрічі робочої групи з питань адаптації до зміни клімату, що відбулась у рамках реалізації проекту ПРООН /ЄС EU4Climate.

Нещодавно вийшов Указ Президента України, у рамках якого Міндовкілля розпочало розробку Рамковоі стратегіі адаптації до зміни клімату України до 2030 року. Мета - сприяти пом’якшенню наслідків та адаптації до них. Ця стратегія має об’єднати елементи усіх тих процесів, які вже є в Україні з визначеними прогалинами, які треба систематизувати та вивести на постійний операційний рівень.

«Ми аналізували, яким чином мають готуватися секторальні плани дій. І одне з бачень, що кожні 5 років в різних секторах у нас мають готуватися узагальнюючі секторальні звіти вразливості, де буде чітко вказано, які спостереження відбуваються, прогнози з вразливості наслідків та практичні заходи з скорочення викидів парникових газів. Тобто Україна має забезпечити реакцію та ті процеси які вже незворотньо відбуваються», - зазначила заступниця Міністра.

Заходи та підходи до адаптації зміни клімату неможливі без політики скорочення викидів парникових газів. І чим більше Україна їх буде скорочувати, тим меншим буде обсяг негативних наслідків з якими доведеться боротися у майбутньому. У рамках цього процесу готується оновлений Національно визначений внесок до Паризької угоди та найближчим часом буде представлено остаточний звіт.

Крім того, Міндовкілля спільно зі Світовим банком, Українським гідрометеорологічним інститутом, міжнародними та українськими науковцями розробляє детальне дослідження наслідків зміни клімату для України на період 2030 і до кінця століття. Це дослідження має надати дані, які можна буде накласти на регіони і зробити детальні дослідження.

За темами