Вторинна переробка відходів: крок до порятунку планети!

15 Листопада 2020, 16:27
Новини

Сьогодні Всесвітній день рециклінгу. Його ще називають Всесвітнім днем вторинної переробки.

Люди щодня викидають величезну кількість побутового сміття, хоча вагому частину відходів можна було б використовувати для вторинної переробки, що принесло б чималу користь довкіллю та державі.

Тому мешканці США у 1997 році започаткували відзначення Всесвітнього дня рециклінгу. Американські екологи у такий спосіб заохочували американців здавати відходи для вторинної переробки і купувати продукцію, виготовлену з вторинної сировини.

Вторинна переробка  може вирішити проблеми обмеженості ресурсів, зниження вартості готової продукції за рахунок використання більш дешевої сировини. Зазвичай вторинній обробці піддають такі матеріали, як папір, скло, пластик, метал тощо.

Міндовкілля працює над впровадженням системного підходу до управління відходами, зменшення обсягів утворення відходів та збільшення обсягу їх переробки та повторного використання. 

Наразі у Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування  триває опрацювання рамкового законопроєкту № 2207-1-д «Про управління відходами» до другого читання. Документ передбачає запровадження ієрархії поводження з відходами, принципу «забруднювач платить» та встановлення прозорих правил у сфері управління відходами.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський вважає, що відходи мають перероблятися відповідно до ієрархії поводження з відходами, а саме: вони мають збиратися, перероблятися, повторно використовуватися, безпечно та екологічно утилізовуватися, і лише в крайньому разі – захоронюватися на полігоні.

Проте вже сьогодні кожен може зробити внесок у зменшення накопичення відходів та дати сміттю друге життя і цим подбати про екологію!

 

За темами