Міндовкілля з прокуратурою АР Крим створюють робочу групу щодо встановлення збитків у кримінальних провадженнях за забруднення довкілля на окупованому півострові

23 Листопада 2020, 15:45
Новини
Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко провів зустріч з  керівним складом прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя  щодо встановлення збитків державі, у рамках кримінальних проваджень, що пов’язані з нанесенням шкоди довкіллю спричиненої незаконною окупацією АР Крим.
 
Під час зустрічі було досягнуто домовленостей зі створення спільної робочої групи із залученням фахівців ЦОВВ, підпорядкованих Міндовкіллю, для визначення збитків:
 
- за видобування корисних копалин;
- за видобування вуглеводнів на кримському шельфі Чорного моря;
- за забруднення ґрунтів та повітря, у тому числі, від діяльності ПраТ «Кримський Титан».
 
Нагадаємо, ПрАТ «Кримський титан» (м. Армянськ) – є одним з найбільших виробників двоокису титану пігментного. Порушення технологічних процесів на заводі неодноразово призводило до загострення екологічної ситуації на півночі Криму та у прилеглих районах Херсонської області.
 
У 2018 – 2019 роках неодноразово було зафіксовано викиди в атмосферу отруйних хімічних речовин з кислотонакопичувача підприємства. Кожен із таких випадків супроводжувався різким погіршенням стану здоров’я населення.
 
За темами