За перешкоджання діяльності інспекторів ДЕІ та працівників служби охорони ПЗФ планується встановити кримінальну відповідальність

2 Грудня 2020, 17:11
Новини

Уряд пропонує встановити кримінальну відповідальність за опір та втручання в діяльність держінспектора з охорони навколишнього середовища та працівника служби державної охорони природно-заповідного фонду під час виконання ними службових обов’язків.

Відповідний законопроєкт підтримано на засіданні Уряду 2 грудня.

«Міндовкілля з Міністерством внутрішніх справ провели спільну роботу з розробки відповідного законопроєкту, де закладається кримінальна відповідальність за перешкоджання діяльності екологічних інспекторів та працівників служби охорони ПЗФ . На сьогодні ми маємо дуже багато випадків, де такі втручання перешкоджають їм виконувати свої прямі обов’язки. Тому ми пропонуємо ввести кримінальну відповідальність, аж до позбавлення волі», - прокоментував рішення Уряду Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Документом вносяться зміни до ст. 342 та ст. 343 Кримінального кодексу України в частині назв статтей та змін щодо встановлення відповідальності за вчинення такого правопорушення.

Таким чином, за вчинення опору держінспектору з охорони навколишнього природного середовища або працівнику служби державної охорони природно-заповідного фонду передбачається відповідальність:

у вигляді штрафу від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк від трьох до шести місяців, або обмеження волі на строк до чотирьох років, або позбавлення волі на строк до двох років.

За втручання в діяльність держінспектора з охорони навколишнього природного середовища або працівника служби державної охорони природно-заповідного фонду передбачається відповідальність:

у вигляді накладення штрафу до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до трьох місяців.

За темами