Ядерна та радіаційна безпека держави та співпраця з міжнародними партнерами у цьому напрямку є одним із пріоритетів Уряду, - Роман Абрамовський

3 Грудня 2020, 15:00
Новини ЧАЕС та зона відчуження

2 грудня в режимі онлайн конференції відбулося чергове засідання Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки, на якому підведено підсумки 55 програми робіт РЯБ, зокрема розглянуто звіти з реалізації проєкту будівництва проміжного сховища відпрацьованого ядерного палива та роботи заводу з переробки рідких радіоактивних відходів.

«Україна зацікавлена в успішній реалізації проєкту СВЯП-2, завершенні «гарячих» випробувань у визначені строки і докладає для цього максимум зусиль. Цей об’єкт дає змогу розпочати перевезення відпрацьованого ядерного палива зі СВЯП-1 до СВЯП-2 та забезпечити його довготривале та безпечне зберігання. Початок «гарячих» випробувань за проєктом СВЯП-2 – це велика перемога на шляху до ядерної та радіаційної безпеки України», - зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Пандемія COVID-19 внесла свої корективи у забезпечення фінансування Чорнобильської АЕС у 2020 році. Проте Міністерство під час усього бюджетного процесу системно співпрацює з народними депутатами, Комітетом з питань бюджету Верховної Ради України  щодо вирішення питання фінансування ДСП «Чорнобильська АЕС» у 2021 році.

Роман Абрамовський наголосив, що Україною визначено пріоритетні проєкти та механізми і джерела їх фінансування для подальшої співпраці з ЄБРР. Зокрема, йдеться про підготовлений «Аналіз сучасного стану поводження з РАВ та ВЯП в Зоні відчуження». Цей документ був направлений ЄБРР на розгляд.

«Україна готова провести обговорення щодо подальшої співпраці зі створення нового Рахунку міжнародного співробітництва з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, спрямованих на розвиток інфраструктури поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, які утворюються під час зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття».

За темами