Ґрунт справедливо називають головним багатством будь-якої держави.
Україна є 44 державою світу за площею материкової території. За площею орних земель вона займає 9 місце, поступаючись таким державам, як: Індія, США, Росія, Китай, Бразилія, Австралія, Канада та Нігерія. А за рівнем розораності території - одне з перших місць у світі.
Як наслідок, вітровій ерозії в Україні систематично піддається понад 6 млн га земель, пиловим бурям - до 20 млн га, водній ерозії - 13,3 млн га сільськогосподарських угідь, у тому числі 10,6 млн га орних земель.
Наслідки для довкілля є комплексними. Це і втрати біорізноманіття, погіршення стану водних об’єктів та знищення малих річок через замулення.
В усіх частинах світу деградація та втрата родючості ґрунтів є проблемою, що швидко набирає обертів. Фахівці називають цей процес «тихою кризою планети».
Для покращення ситуації в Україні було прийнято та впроваджується Національний план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням. Україна також приєдналася до глобального процесу встановлення добровільних національних завдань щодо досягнення нейтрального рівня деградації земель, у якому на сьогодні під егодою ООН беруть участь 124 країни Світу.
Завданням кожного з нас є дбати про збереження ґрунтів та екологічно раціонально використовувати.