Багатство планети та держави: відзначаємо Міжнародний день ґрунтів!

5 Грудня 2020, 11:57
Новини

Ґрунт справедливо називають головним багатством будь-якої держави.

Україна є 44 державою світу за площею материкової території. За площею орних земель вона займає 9 місце, поступаючись таким державам, як: Індія, США, Росія, Китай, Бразилія, Австралія, Канада та Нігерія. А за рівнем розораності території - одне з перших місць у світі.

Як наслідок, вітровій ерозії в Україні систематично піддається понад 6 млн га земель, пиловим бурям - до 20 млн га, водній ерозії - 13,3 млн га сільськогосподарських угідь, у тому числі 10,6 млн га орних земель.

Наслідки для  довкілля є комплексними. Це і втрати біорізноманіття, погіршення стану водних об’єктів та знищення малих річок через замулення.

В усіх частинах світу деградація та втрата родючості ґрунтів є проблемою, що швидко набирає обертів. Фахівці називають цей процес «тихою кризою планети».

Для покращення ситуації в Україні було прийнято та впроваджується  Національний план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням.  Україна також приєдналася  до глобального процесу встановлення добровільних національних завдань щодо досягнення нейтрального рівня деградації земель, у якому на сьогодні під егодою ООН беруть участь 124 країни Світу.

Завданням кожного з нас є дбати про збереження ґрунтів та екологічно раціонально використовувати.

За темами