Законопроєкт про обмеження обігу пластикових пакетів доопрацьований та готовий до розгляду у другому читанні

7 Грудня 2020, 14:54
Новини Управління відходами
 
Вже найближчим часом Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування  внесе на повторне друге читання доопрацьований законопроєкт №2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України для прийняття його Верховною Радою в цілому.
 
Таке рішення прийнято на засіданні Комітету після опрацювання усіх правок, наданих народними депутатами.
 
Основна мета законопроєкту – зменшення попиту на використання пластикових пакетів в Україні, а отже запобігання забрудненню довкілля. Така концепція відповідає першій стадії ієрархії поводження з відходами – а саме, мінімізації утворення відходів.
 
Законопроектом пропонується заборонити розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:
 
  • надлегких пластикових пакетів;
  • легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм.
  • оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.
 
Обмеження не поширюватимуться лише на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225х345х450 мм, що використовуються як первинна упаковка для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів. Вони будуть заборонені з 2023 року, після появи на ринку альтернатив.
 
Планується, що заборона на пластикові пакети почне діяти через дев’ять місяців з дня прийняття законопроекту. Таким чином буде забезпечено поступовий перехід на більш екологічні альтернативи:
 
  • пакети та торбинки багаторазового використання,
  • паперові пакети,
  • біорозкладні пакети.
 
Пакети, які не відповідатимуть вимогам і залишаться в обігу повинні будуть утилізуватись суб’єктами господарювання, які їх придбали.
 
Окремо встановлюватиметься відповідальність за порушення вимог закону та розповсюдження пакетів.
 
У Європі окреслено ціль використовувати до 90 пакетів на особу в рік та поступово взагалі відмовитися від використання одноразового пластику.
 
Україна також має йти цим шляхом, адже шкода, яка завдається довкіллю досить велика.
За темами