Роман Абрамовський: амбітно йдемо шляхом оновлення законодавства про охорону атмосферного повітря

11 Грудня 2020, 14:14
Новини Атмосферне повітря Зміна клімату та озоновий шар
Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування підтримав урядовий законопроект № 4259 та рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу в першому читанні.
 
Документом вносяться зміни до Закону України «Про охорону атмосферного повітря» щодо регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами.
 
Його ухвалення необхідне для забезпечення виконання Україною міжнародних зобов’язань у сфері охорони озонового шару та запобігання змінам клімату.
 
Україна свого часу приєдналася до Віденської конвенції та ратифікувала Монреальський протокол. Таким чином, держава взяла на себе зобов’язання поступово скорочувати та в подальшому припинити споживання речовин, що руйнують озоновий шар.
 
Із внесення змін, Закон «Про охорону атмосферного повітря» буде приведений у відповідність із Законом «Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами».
 
Останній регулює питання використання, імпорту, споживання озоноруйнівних речовин і фторованих парникових газів та товарів, що їх місять.
 
«Ми прагнемо жити у безпечному довкіллі та зберегти його для майбутніх поколінь. Для цього нам необхідно створити чіткі та прозорі механізми регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Національне правове поле у цій сфері має бути якісним, однозначним і гармонізованим із європейським. Тому Україна амбітно йде шляхом оновлення законодавства про охорону атмосферного повітря», - відзначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.
За темами