Запрацювала Робоча група з питань визначення шкоди довкіллю на окупованому півострові АР Крим

14 Грудня 2020, 15:07
Новини

Відбулось перше засідання Робочої групи з питань нарахування збитків і втрат, заподіяних державі в результаті порушення природоохоронного законодавства на тимчасово окупованій території АР Крим за участі заступника Міністра Романа Шахматенка, представників Офісу Генерального прокурора України, прокуратури АР Крим та міста Севастополя, фахівців ЦОВВ, підпорядкованих Міндовкіллю, Херсонської ОДА та науковців.

Для оперативного реагування на правопорушення природоохоронного законодавства, що вчиняються на півострові, учасники зустрічі обговорили можливі способи обміну інформацією.

«Маю сподівання, що наша спільна робота допоможе правоохоронним органам виявити та порахувати збитки, нанесені при незаконній експлуатації природних ресурсів у АР Крим. Хочу зазначити, що фахівці ЦОВВ та наукові інститути будуть надавати на постійній основі аналітичну інформацію, яка далі буде направлена до прокуратури для можливого долучення до матеріалів кримінальних проваджень, а також проведення експертиз», - зауважив Роман Шахматенко.

За словами прокурора АР Крим та міста Севастополя, є багато фактів, які говорять про нехтування Росією усіма екологічними нормами під час окупації півострова.

Мова йде про незаконний видобуток піску в заповіднику Лебедині острови, що у Каркіницькій затоці, порушення під час будівництва автошляху Таврида, випадки знищення природно-заповідного фонду, вирубку лісів, заподіяння шкоди через будівництво Керченського мосту тощо.

Під час зустрічі сторони також акцентували увагу на необхідності розроблення спільної методики, що допоможе установити усі збиткі завдані державою-аргесором.

За темами