Громадськість зможе своєчасно отримувати інформацію про наслідки для довкілля та здоров’я громадян в ході реалізації документів державного планування

16 Грудня 2020, 20:34
Новини

Уряд прийняв постанову про затвердження Порядку здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля та здоров’я населення, розроблену Міндовкіллям.

Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування при підготовці стратегій, планів, програм та програмних документів мають розробляти заходи з моніторингу наслідків їх виконання для довкілля та здоров’я населення з урахуванням результатів громадського обговорення та відповідних консультацій.

Такі заходи допоможуть:

своєчасно виявити негативні наслідки, що можуть виникнути у ході виконання документів державного планування; запобігти, зменшити та прорахувати компенсацію;

виявити не передбачений звітом про стратегічну екологічну оцінку можливий негативний вплив на довкілля та здоров’я громадян.

Все це дозволить громадськості своєчасно отримувати необхідну екологічну інформацію, адже безпечне для життя та здоров’я довкілля, право яке гарантовано Конституцією кожному українцю.

За темами