#ПакетНеПотрібен: ТОП-5 причин відмовитися від пластику

17 Грудня 2020, 13:23
Новини Управління відходами

Вже завтра Верховна Рада України розгляне у другому читанні законопроєкт №2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів. З набранням чинності якого, поступово за 9 місяців з обігу має бути виключено надлегкі пластикові пакети, легкі пластикові пакетів товщиною до 50 мкм та оксорозкладні пластикові пакети.

Однак, не чекаючи заборон, від пластикового пакету вже сьогодні може відмовитися кожен. І для цього є принаймні 5 вагомих причин:

 

1. Пластикові пакети можуть негативно впливати на здоров’я людини. Адже при їх виробництві використовується низка шкідливих речовин. Наприклад, свинець та неорганічні  барвники. Для з'єднання швів часто застосовують хімічний клей. Тож, кладучи у такий пакет їжу, варто замислитися чи цілком це безпечно.

Крім того, викинутий на смітник, пластиковий пакет розпадається на мікроскопічні шматочки, що забруднюють ґрунти та воду, а отже потрапляють у продукти харчування.

Згідно з дослідженням The University of Newcastle Australia, проведеним на замовлення Всесвітнього фонду дикої природи, за тиждень з водою та їжею людина може споживати до 2000 тис. мікроскопічних шматочків пластику. Це приблизно 5 г, що еквівалентно кредитній картці.

 

2.  Пластикові пакети забруднюють землю та воду. За даними дослідження The Guardian, щороку близько 11 мільйонів тонн пластику опиняється у Світовому океані. Якщо такі тенденції залишаться, до 2040 року кількість пластикових відходів зросте до 29 мільйонів тонн на рік, що рівнозначно 50 кг пластику на кожен метр берегової лінії у світі.

 

3. Пластикові пакети вбивають тварин. Щороку близько 1 млн. птахів та 100 тис. тварин помирають від пакетів, плутаючи їх з їжею.

 

4. Пластикові пакети переживуть вас та ваших нащадків. Адже вони розкладаються у довкіллі 100-500 років. Ще й досі жоден виготовлений пакет повністю не розклався. 

 

5. Купуючи пластиковий пакет, ви сприяєте глобальному потеплінню. Ви створюєте попит на їх виробництво, а отже підтримуєте процеси глобальної зміни клімату та берете активну участь у виснаженні невідновлюваних ресурсів. Адже такі пакети виготовляються з поліетилену – речовини, що отримується при переробці сирої нафти та природного газу. Для виготовлення 1 тис. пакетів необхідно 35 л нафти.

Нафта та природний газ – це невідновлювані ресурси викопного палива. Їх видобуток провокує викиди парникових газів в атмосферне повітря, а отже сприяє глобальному потеплінню.

 

Тож варто замислитись, чи настільки незамінним та необхідним для кожного є пластиковий пакет чи може краще розглянути альтернативи. А вони на сьогодні існують. Це пакети та торбинки багаторазового використання, паперові та біорозкладні пакети. Лише одна така торбинка може замінити використання щонайменше 600 пластикових пакетів.

 

За темами