Другий Національно визначений внесок України до Паризької угоди (НВВ2): амбітність та перспективи

21 Грудня 2020, 09:57
Новини

Міндовкілля продовжує інформувати про процес  підготовки другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди. 

З метою узагальнення даних результатів моделювання розвитку економіки за різними сценаріями, динаміки викидів парникових газів та економічних наслідків, Міндовкілля підготувало інфографіку.

  • Вона включає:
  • загальну тенденцію викидів парникових газів в України та їх розподіл по секторам економіки,
  • модельні сценарії викидів парникових газів у довгостроковій перспективі в Україні та світі.

 

Також увагу зосереджено на окремих секторах економіки. Тут ви знайдете інформацію про:

  • основні стратегії, що використовувались при розрахунку можливих сценаріїв викидів ПГ,
  • ключові заходи, що необхідні для досягнення скорочення викидів,
  • інвестиції, необхідні в кожному секторі для досягнення цілі. 

 

 

Презентацію ви можете переглянути за посиланням: https://cutt.ly/4hV5Cb5 

Нагадаємо, Президент України на нещодавньому Саміті кліматичних амбіцій заявив, що Україна розглядає ціль щодо рівня викидів парникових газів в діапазоні 36-42 % від 1990 року (або скорочення викидів на 58-64% від рівня викидів 1990 року).

Детальний звіт з моделювання другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди https://cutt.ly/9hXpeXm

4 Звіт з моделювання другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди щодо політик та заходів з попередження зміни клімату - https://cutt.ly/yhXpnm4

Презентація сценаріїв, політик та інвестицій до другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди - https://cutt.ly/ehV8Hl0 

Довідково:

Україна підписала та ратифікувала Паризьку угоду у 2016 році. Її мета – утримання зростання середньої світової температури на рівні нижче +2 °C.

Відповідно до Паризької угоди кожна країна-учасниця подає свій внесок по скороченню викидів парникових газів та переглядає їх раз на 5 років.

Відповідно до наукових висновків Міжнародної групи експертів зі зміни клімату саме діяльність людини є основною причиною зміни клімату, що спостерігається останні десятиліття. Через значні обсяги спалювання нафти, газу, вугілля та зменшення площ лісів на планеті, збільшується обсяг парникових газів, що призводить до зміни клімату. Якщо обсяги викидів парникових газів не зменшувати, вчені прогнозують катастрофічні наслідки, які стають все більш відчутними, в тому числі і для України.

 

Тож зараз країни впроваджують необхідні структурні зміни, такі як поступова зміна джерел генерації енергії, впровадження заходів з енергоефективності, розвиток відновлювальних джерел енергії, що сприятиме досягненню кліматично нейтральної, ресурсоефективної та конкурентоздатної економіки.

За темами