Міндовкілля розробило заходи для захисту дельфінів

30 Грудня 2020, 14:41
Новини Стале управління водними ресурсами Природно-заповідний фонд

Рішенням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського затверджено дорожню карту заходів з охорони та дослідження дельфінів Чорного і Азовського морів і деяких видів таких мешканців з акваторії Середземного моря, що можуть потрапити у води України, наприклад тюленів-монахів: https://bit.ly/3rAZWsw.

Документ розроблено Міністерством спільно з фахівцями Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина», Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАНУ та Українського наукового центру екології моря.

«Дельфіни вважаються розумними тваринами та є індикаторами екологічного стану морських вод. В Україні китоподібні є червонокнижними тваринами, захист і поводження з якими регламентовано низкою міжнародних зобов’язань та українським законодавством. Міндовкілля розробило відповідний план дій для забезпечення охорони, дослідження та належного моніторингу стану популяцій цих тварин і вивчення факторів, що можуть загрожувати існуванню цих ссавців», - зазначив Роман Абрамовський.

Планом дій передбачено заходи для:

- охорони морських ссавців та спостереження за ними;

- наукових досліджень та ведення відповідного розділу державного кадастру тваринного світу України;

- створення мережі територій для збереження середовищ існування морських ссавців тощо.

Прийняття Плану дій сприятиме залученню міжнародної фінансової допомоги для досліджень та охорони китоподібних України.

За темами