Облік викидів парникових газів у 2021 році: Міндовкілля підготувало роз’яснення для операторів установок

30 Грудня 2020, 18:15
Новини
Вже з 1 січня 2021 року вводиться в дію Закон України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів». Це означає, що визначені Урядом великі і середні промислові підприємства з цього дня зобов’язані виконувати вимоги Закону - готувати плани з моніторингу викидів парникових газів та щорічно звітувати про викиди.
 
За словами заступниці Міністра Ірини Ставчук, запровадження системи моніторингу, звітності і верифікації викидів парникових газів є важливим елементом в реалізації кліматичної політики України. Це перший крок до запуску системи торгівлі викидами парникових газів – економічного інструменту стимулювання їх скорочення.
 
Що треба зробити операторам установок?
 
  1. зареєструватися у Єдиному реєстрі з МЗВ;
  2. здійснювати моніторинг та звітність відповідно до вимог законодавства;
  3. пройти процедури верифікації та затвердження звіту.
Міндовкілля підготувало детальні роз’яснення щодо впровадження системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів для операторів установок. За посиланням mepr.gov.ua/news/36624.html можна знайти інформацію про:
 
  • першочергові дії операторів установок;
  • перелік проєктів нормативно-правових актів Міністерства, розроблених на виконання Закону та посилання на них;
  • перелік проектів документів, розроблених для допомоги операторам та які містять детальну технічну інформацію щодо основних вимог системи МЗВ, посилання, де їх можна знайти;
  • приклади документів з моніторингу та звітності та інструменти.
 
У разі виникнення запитань, надсилайте їх на електронну адресу: mrv.info@mepr.gov.ua
За темами